Nasz zespół

Agata Owsianna

Oczekuj nieoczekiwanego. Ta myśl towarzyszy mi od wielu lat, przypominając, jak ważna jest w życiu otwartość na to, co przynosi każdy dzień. Powstanie Stowarzyszenia Pedagogów Społecznych RIPOSTA zainicjowałam w odpowiedzi na dostrzegane potrzeby w środowisku młodych ludzi, którzy wkraczali w dorosłość z poczuciem osamotnienia i bycia pozostawionym samym sobie. Potrzebny był ktoś trzeci; ktoś, kto mógłby im towarzyszyć w odkrywaniu własnej drogi w życiu – w ich tempie i na ich zasadach. Będąc wówczas jeszcze studentką pedagogiki, z doświadczeniem zawodowym w interwencji kryzysowej oraz jako społeczny kurator sądowy i streetworker; zaprosiłam do współpracy pedagogów, psychologów i pasjonatów, by razem tworzyć to otwarte miejsce spotkań.

Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym, pedagogiem resocjalizacyjnym i socjoterapeutą. Jestem również specjalistą psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. W SPS RIPOSTA pełnię przede wszystkim funkcję kierownika placówki wsparcia dziennego, prowadzonej w formie podwórkowej oraz koordynatora projektów/programów profilaktycznych. Na co dzień, pracuję również w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu, a także jako psychoterapeuta uzależnień w ośrodku stacjonarnym oraz w poradni ambulatoryjnej.

Prywatnie, jestem szczęśliwą żoną mego wspaniałego męża i równie szczęśliwą mamą naszego synka.

Daria Kubiak

Hej! Jestem Daria. Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – skończyłam tam licencjat z pracy socjalnej i mam nadzieję, że za niedługo obronię tytuł magistra na specjalności pedagogiki, jaką jest socjoterapia i promocja zdrowia. Ponadto uczę się na specjalistę terapii uzależnień w poznańskim Instytucie Terapii i Edukacji.

Wszystko to świadczy, że bardzo lubię ludzi i chcę w swoim życiu, spędzać z nimi wiele czasu. W Stowarzyszeniu Pedagogów Społecznych RIPOSTA pracuję już ponad rok i bardzo tę pracę lubię – dynamikę, poznawanie nowych osób i wspólne wyjścia. Na co dzień oddaję się również pracy w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami – tam prowadzę pracownię umiejętności społecznych.

Poza pracą, lubię czytać książki, szydełkować i gotować! Należę też do grona wolontariuszy Pokojowego Patrolu, którzy działają przy organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festiwalu Pol’and’Rock.

Skontaktuj się z nami, razem możemy zrobić dużo!

Łukasz Szyc

Cześć – z tej strony Łukasz. Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz psychologiem. Jak można zauważyć – łączę pasję do ruchu z zamiłowaniem do zgłębiania tajników ludzkiej psychiki. Jestem też w procesie certyfikacji na specjalistę psychoterapii uzależnień.

Na co dzień, pracuję w szkole podstawowej. Dodatkowo zajmuję się również pomocą osobom z niepełnosprawnościami oraz działam w Stowarzyszeniu Pedagogów Społecznych RIPOSTA jako streetworker.

W życiu kieruję się zasadą „sky is the limit”. Skupiam się na mocnych stronach swoich jak i innych. Bardzo lubię czytać książki, oglądać filmy o różnej tematyce. Każdego dnia staram się pobudzać swoją ciekawość do świata, co przekłada się na duże pokłady energii.